Jdi na obsah Jdi na menu

O valašský klobouk 2016

19. 10. 2016

logo-kraj-zlin-001.jpg

V sobotu 19.června 2016 uspořádal DDM Valašské Klobouky soutěž „O valašský klobúk“

V amatérské mezinárodní taneční soutěži se sešli začínající i pokročilí tanečníci. Děti, mládež i dospělí soutěžili v širokém spektru osmi tanečních stylů - Disco dance, Hip hop, Disco show, Show dance, Orientální tance, Aerobic, Lidové tance a letos poprve Mažoretky ve věkových kategoriích od 5 let do dospělosti. Akce se zúčastnilo 20 organizací ze Zlínského, Moravskoslezského a Jihomoravského kraje. final-plakat-klobuk2016-001.jpg

Diváci mohli během pětihodinového programu shlédnout 43 choreografií. Pořadatelé rozdali dětem během akce 720 medailí a 35 pohárů. Na závěr dne byla udělena hlavní putovní cena „O valašský klobúk“, kterou letos za nejnápaditější choreografii získala taneční skupina Progress Lipník nad Bečvou.

Záměrem akce je rozšířit amatérské taneční soutěže na jižní Valašsko, prezentovat různé taneční styly veřejnosti a tím zvýšit zájem dětí a rodičů o aktivní taneční sport. Pro vedoucí kolektivů je soutěž možností prezentovat výsledky své práce a získat nové zkušenosti. Dětem přináší účast na soutěži možnost změřit své síly, posílení odpovědnosti za kolektiv a společný výsledek a poznat nové kamarády z dalších účinkujících skupin.

 

Soutěž podpořil Zlínský kraj.
 
Záměr se vydařil, proto můžeme na závěr říci – za rok na viděnou .