Jdi na obsah Jdi na menu

Klobučánek v Turecku - duben 2012

23. a 24.4. - dopoledne závěrečný ceremoniál na stadionu. V Turecku měli státní svátek Den dětí, který založil jejich uznávaný panovník, který sjednotil Turecko. Podobné ceremonir probíhaly ve všech městech státu. Následovalo převlečení, nastěhování do autobusu, oběd, poslední nákupy a odjezd v 16 hod. Měli jsme nečekaně hladký průjezd všemi hranicemi, takže jsme byli ve VK už 12.30 ! Všeci nadšení, v pořádku a natešení na další akce (11.-12.5. jedeme do Prahy). Video časem :o)

Fotky ZDE            ...................................................

22.4. - v 6 odjezd na výlet do Istambulu, prohlídka historické části, nákupy v bazarech a městě, 17-19.30 hod výlet na lodi po Bosporském průlivu, návrat ve 23 hod, večeře, pozdní večerka :o) .

Fotky ZDE               ..................................................

Zážitky 21.4. - v 8 budíček, v 8.30 snídaně, v 10 odchod do města, prohlídka historického centra. Mešity, nákupy, ve 14 odjezd do parku na piknic, hry, sport, volný čas, nákupy,večeře, večer v nedaleké vesnici pozorování tradiční svatba, prezentace projektu. Večerka 23.30.

Foto  ZDE                    ................................

Zážitky 20.4.

Dopoledne jsme strávli nácvikem na slavnostní ukončení festivalu, které proběhne v pondělí. Účastnily se všechny školy, folklorní soubory a různé kroužky a organizace města. Po nácviku jsme navštívili místní tržiště, kde jsme si užili nákupů všeho druhu. Následoval oběd - polévka z cizrny a rýže s kuřecím ražniči a salát. Po obědě byla zkouška večerního programu a společných tanců v divadle. Po večeři následovalo převlečení do krojů a odchod na pěší zónu, kde jsme krátkým vystoupením s doprovodem CD a písní Zavrť sa ně, cérečko pozvali diváky na večerní program. Zaz zpěvu vylašských a moravských písní jsme se vydali kolem mešity do divadla, kde následoval večerní program. Divadelními scénkami se prezentovala škola pořadatele fetivalu, slyšeli jsme úžasné výkony mladých bubeníků a živě jsme viděli typické místní zápasy. Následovala představení všech zúčastněných států a návrat na hotel s večerkou v 01 hod.

v 8 budíček, 8.30 snídaně, 9.30 odchod na stadion- nácvik závěrečného ceremoniálu-turecké tance, potom nákupy, oběd, odpoledne další aktivity,večer  hlavní vystoupení v divadle

Fotky 20.4. ZDE              ........................

Zážitky 18.-19.4.

Cesta probíhala v pohodě bez problémů, projeli jsme Slovenko, Maďarsko, Srbsko, Bulharsko, Do Turecka jsme přijeli přesně podle plánu ve 13 hod místního času. V Turecko je o hodinu víc než v ČR ! Ubytovali jsme se a šli na návštěvu školy, kde nás přivítala hudba, dostali jsme malé dárky a prohlédli jsme si třídy. Následovalo krátké pohoštění a neformální tance a zpěvy. A potom už rychle do kroje a na zahájení místního festivalu. Průvodem jsme prošli kolem historického centra a v krátkém programu jsme předvedli část valašského folkloru. Po večeři jsme se ještě prošli po městě, obhlédli obchody a v tuto chvíli (22.30) to i vypadá, že snad brzy bude i klid.... Děti spí po 2 nebo 3 , mají pohodlí, venku je teplučko!

Fotky 18.-19.4.  ZDE a ZDE

........................................................

Odkazy tanců :

Bulharsko ZDE

Turecko ZDE  (od 1:30 min ta rychlejší část)

Turecko lehčí tanec po pozdravu ZDE

Lotyšsko ZDE

Rumunsko ZDE

Stránky projektu  ZDE

Akce v naší škole ZDE