Jdi na obsah Jdi na menu

Křest CD Púchov 31.5.2014

Po chodníčku s písničkú z Klobúk do Púchova

V sobotu 31.května 2014 dětský soubor a CM Klobučánek v Púchově pokřtili nové CD dětských zpěváčků "Po chodníčku s písničků z Klobúk do Púchova".

Křest proběhl za účasti partnera mikroprojektu Domu kultury v Púchově a souboru Biela voda a LH Lachovček. V programu se představily muziky, taneční soubor a zpěváčci, kteří zazpívali písně z nového CD. Tato akce byla pokračováním společného setkání  12.dubna 2014 ve Valašských Kloboukách.

Křest v Púchově ukončil mikroprojekt, kde česko-slovenský organizační tým vyhledal, připravil a nacvičil výběr písní, her a říkadel z obou stran hranice a v listopadu 2013 společně natočil CD dětských zpěváčků. Jeho název nás vybízí k putování po jižním Valašsku přes Lyský průsmyk do Púchovskej doliny. Písně přibližují malebnou krajinu Bílých Karpat, každodenní život, hry dětí, radosti i trápení našich předků. Součástí mikroprojektu byla setkání dětí a vedoucích při nahrávání a křtu ve Valašských Kloboukách a v Púchově.

 CD „Po chodníčku s písničkú z Klobúk do Púchova“ je volným pokračováním dětského CD „Zpívání vlársků dolinů“, které bylo s podporou Fondu mikroprojektů vydáno v roce 2010. Obě CD jsou určena dětem, rodičům i prarodičům, aby poznali písně příbuzných regionů jižního Valašska a západního Slovenska a učili se je zpívat. České písně zpívají děti, které se účastní soutěže zpěváčků Valašskoklobucka. K oběma CD byly vydány metodické materiály=pracovní listy, které jsou jejich součástí. Najdete zde omalovánky a úkoly, které využijete doma pro zábavu, ale jsou i výbornou pomůckou pro školy k výuce napříč předměty (kultura, zvířátka, hudba, kreslení, pohyb…). Zazpívejte si s námi i vy. CD jsou k dispozici za dotovanou cenu 100 Kč v souboru Klobučan (tel.731163592).

 

foto zde : http://klobucan.rajce.idnes.cz/Krest_CD_Po_chodnicku_s_pisnicku_-_Puchov_31.5.2014/#