Jdi na obsah Jdi na menu

20.klobucký skřivánek 20.11.2016

 

Více foto ZDE

20. klobucký skřivánek

V neděli 20.listopadu proběhla jubilejní soutěž dětských zpěváčků valašských písní 20.klobucký skřivánek. Na přípravě soutěže spolupracují NS Klobučan, DDM, ZŠ a Město Val.Klobouky.
Soutěže se zúčastnilo 42 dětí z místních škol (MŠ, ZŠ, ZUŠ, DDM) a děti ze souboru Klobučánek, které soutěžily v kategoriích podle věku. V porotě zasedli Olina Fojtíková (ZŠ), David Polách (Gymnázium) a Martin Polách (NS Klobučan). Zpěváčky doprovodila na cimbál Kateřina Tarabusová.

Výsledky:

I.kat. do 7 let (nechodí do ZŠ) - děti nesoutěžily, všechny získaly odměnu:
Šálková Monika, Mužikovský Alexandr, Švach Pavel, Ridošková Jolana, Válková Simona, Zvonková Adéla, Čočková Zita, Vojtěch a Radim Goňa.

II.kat. od 6 do 9 let (v roce 2017) :
1.místo s postupem Rozálie Manová
2.místo spostupem Dominik Tomeček
3.místo bez postupu Jakub Liška, Patrik Ridoško

III.kat. od 10 do 16 let (v roce 2017) :
1.místo Tereza Šenkeříková
2.místo Sabina Šenkeříková, Marie Kořenková, Dušan Šerý
3.místo Martin Šerý, Hana Drcmanová, Marie Šmírová
4.místo Adéla Gašpárková, Zuzana Janošíková, Janík Filip, Janáč Dominik

V místním kole by la kategorie prodloužena do 16 let. Postupují však jen děti do 15let (věk v roce 2017). Soutěž se nesla v duchu koncertu všech zúčastněných. Všechny zúčastněné děti zazpívaly většinou neznámé písně a uvedly je tak do života.
Oceněným blahopřejeme a těšíme se na jejich pěvecké výkony v oblastním kole Zpěváček Valašskoklobucka 8.dubna 2017, kde již tradičně zveme zpěváčky z celého Valašskoklobuckého regionu.