Dům dětí a mládeže Valašské Klobouky

O valašský klobouk

V sobotu 2.května 2015 uspořádal DDM Valašské Klobouky soutěž „O valašský klobúk“

Fotogalerie k dispozici na webech:

V amatérské mezinárodní taneční soutěži se sešli začínající i pokročilí tanečníci. Děti, mládež i dospělí soutěžili v širokém spektru sedmi tanečních stylů - Disco dance, Hip hop, Disco show, Show dance, Orientální tance, Aerobic a Lidové tance ve věkových kategoriích od 5 let do dospělosti. Akce se zúčastnilo 25 organizací ze Zlínského, Moravskoslezského a Jihomoravského kraje a také ze Slovenska.

Diváci mohli během osmihodinového programu shlédnout 59 choreografií. Pořadatelé rozdali dětem během akce 770 medailí a 59 pohárů. Na závěr dne byla byla udělena hlavní putovní cena „O valašský klobúk“, kterou speciálně pro tuto akci vyřezal Zdeněk Matyáš. Hlavní cenu za nejnápaditější choreografii s důrazem na radostný projev vletošním roce získala taneční skupina Dance style z Bystřice nad Pernštejnem.

Záměrem akce je rozšířit amatérské taneční soutěže na jižní Valašsko, prezentovat různé taneční styly veřejnosti a tím zvýšit zájem dětí a rodičů o aktivní taneční sport. Pro vedoucí kolektivů je soutěž možností prezentovat výsledky své práce a získat nové zkušenosti. Dětem přináší účast na soutěži možnost změřit své síly, posílení odpovědnosti za kolektiv a společný výsledek a poznat nové kamarády z dalších účinkujících skupin. Soutěž podpořil Zlínský kraj.

Záměr se vydařil, proto můžeme na závěr říci – za rok na viděnou .

Datum vložení: 2. 5. 2015 0:00
Datum poslední aktualizace: 5. 5. 2020 12:50